pradi
 

















 
 
 
 
 Lietuvos Caritas atliko apklaus: Prostitucija Lietuvoje. Drausti ar legalizuoti?
 
 

2010 07 01

Ne vienas i ms esame ia tema diskutav ar bent jau girdj kitus apie tai nekant. Diskusijos apie poir prostitucij ir j trauktas moteris vl atsinaujino, taiau gretos ties pasisakanij u prostitucijos legalizavim smarkiai iretjo. Lietuvos Caritas atliktos apklausos duomenimis net 89 proc. apklaustj prostitucij vardijo kaip vien didiausi socialini problem, o 68 proc. pasisak u io reikinio griet draudim.

Apklausoje dalyvavo 602 asmenys i Kauno, Klaipdos, Šiauli, Marijampols ir Panevio apskrii. Didel dalis apklaustj prostitucij sieja su prekyba monmis (71,9 proc.), smurtu ir inaudojimu (55 proc.), narkotikais ir alkoholiu (38,9 proc.) ir tik nedaugelis velgia perspektyvios karjeros galimybi (2,5 proc.).

„Apklausos rezutatai rodo, jog moni smon ir supratimas apie prostitucij ir prekyb monmis keiiasi. Tik nedaugelis tebegalvoja, jog prostitucija yra sava valia pasirenkamas darbas ar moter seksualins laisvs iraika. Taiau vis dar skiriasi vyr ir moter poiriai. Jeigu 75 proc. moter mano, jog prostitucij reikia drausti, taip pat manani vyr yra tik 52 proc. Šie skaiiai aikiai parodo, jog prostitucijoje didiausi vaidmen vaidina auganti paklausa – vyrai nenori naikinti to, kuo patys naudojasi.“, - kalbjo Lietuvos Caritas projekto „Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms“ koordinator Kristina Miinien.

Anot apklausos iniciatori, tyrimo rezultatai byloja apie poirio prostitucij kait, taiau dar daug laiko praeis, kol mons aikiai suvoks, jog prostitucijos legalizavimas reikt, jog norima teisinti tokias socialines problemas kaip prekyb monmis, fizin ir psichologin smurt prie moteris ir nepilnameius, j inaudojim ir panaiai. Kita vertus, apklausa parod, jog nepaisant i reikini16 proc. apklausos dalyvi vis tik neprietaraut, jeigu artimas mogus verstsi ia veikla.

Lietuvos Caritas apklausos rezultatai parod dar vien dom dalyk. Ir vyrai, ir moterys, kalbdami apie prostitucijoje dalyvaujani veikj bausmes, pasisak, jog vis pirmiausia reikt bausti klientus (atitinkamai 31 proc. vyr ir 36 proc. moter) ir sutenerius (atitinkamai 30 proc. ir 30,6 proc.).

„Sekso industrijoje veikia ne tik paslaugas perkantieji ir jas parduodantieji asmenys. Svarbus vaidmuo tenka suteneriams, kurie tampa tarpininkais tarp aukos ir j sigijusio vyro. Diugu, kad didel dalis visuomens suvokia sekso industrijos dalyvi nevienod teisin atsakomyb. Bausdami vien tik moteris ne visada sulauksime norimo rezultato. ”, - kalbjo K. Miinien.

Lietuvos Caritas informacija

Daugiau informacijos:
Kristina Miinien
Lietuvos Caritas projekto „Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms“ koordinator
Tel. 8-37 323300
El. pastas caritas@anti-trafficking.lt  

 
 
   
 
     
1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalik interneto tarnyba, info@kit.lt
 
  pradi